top of page

Кориця

  • Фото автора: prykorm_ua
    prykorm_ua
  • 12 квіт. 2024 р.
  • Читати 2 хв

Оновлено: 22 трав. 2024 р.

Кориця мабуть одна з найпопулярніших спецій у кулінарії. Вона додає стравам загадковий аромат і чудовий смак, але мало хто знає як обрати дійсно справжню корицю. 

Дітям обирайте цейлонську корицю
Цейлонська кориця

Кориця буває двох видів:

  1. касія кориця

  2. цейлонська кориця.



Касія також відома, як китайська кориця. 

Вона дешевша, не така якісна і має потенційні побічні ефекти. Так, це саме та кориця в порошках, яку ми купуємо у супермаркетах, і дуже часто це та кориця в паличках, яку ми помилково вважаємо справжньою. 

Цейлонська кориця, ось вона справжня. Ароматна та якісна, легка і не така гірка, як касія. 


Хоча касія безпечна для вживання в невеликих кількостях все ж таки вона має потенційну небезпеку, адже містить сполуку- кумарин.

Дослідження показали, що вживання занадто великої кількості кумарину може завдати шкоди печінці та збільшити ризик раку. Крім того, вживання занадто великої кількості кориці з касії пов'язано з багатьма іншими побічними ефектами. Вміст кумарину в меленій кориці касії може коливатися від 7 до 18 міліграмів на чайну ложку (2,6 грама), тоді як цейлонська кориця містить лише сліди кумарину. 

Допустима добова норма споживання кумарину становить приблизно 0,1 мг/кг маси тіла, у кількох дослідженнях було виявлено, що вживання занадто великої кількості кумарину може спричинити токсичність печінки та її пошкодження. 


Також вживання кориці може допомогти знизити рівень цукру в крові, надмірне споживання кориці може призвести до її падіння, особливо якщо людина приймає ліки від діабету. Коричневий альдегід у кориці викликає подразнення горла, це важливо знати тим у кого є проблеми з диханням, або ж астма, але це стосується лише великої кількості прянощів. 

Щодо взаємодії касії та ліків, кумарин може токсично впливати на печінку під час взаємодії з парацетамолом, ацетамінофеном, статинами. 


Отже, як висновок щодо якості касії. 

Дорослі повинні уникати вживання більше 1 чайної ложки кориці касії на день. Діти можуть переносити ще менше, значно менше. Тобто з розрахунку на масу тіла дитини, краще для неї обрати цейлонську корицю. Дорогу, але якісну. Безпека та здоров'я понад усе!


Адже, вживання якісної кориці має багато переваг. Серед них можна виділити:


⚕️вона зменшує запалення;

⚕️кілька досліджень з пробірок показують, що кориця може уповільнити прогресування хвороби Паркінсона та Альцгеймера;

⚕️декілька досліджень на тваринах та пробірках показали, що кориця допомагає запобігти росту та розмноженню ракових клітин.


Кориця - одна з найздоровіших спецій у світі. 

Цейлонська кориця - кращий вибір, якщо ви збираєтеся її регулярно вживати.



Автор: Альона Ковальчук, адміністратор групи “Прикорм, його хитрощі. Свіжі ідеї, новий погляд.”



Офійційні джерела




bottom of page